wlt_thumbnail-593
 • Favorilere Ekle
 • Yazarla iletişime geç
 • Siteyi Ziyaret Edin
 • Bu sayfayı yazdır
 • Yorum Bırakın
 • Facebook Twitter LinkedIn Google+
Ara: 0

Nedir? Ne demek?

nedir.ileilgili.org, sözlük benzeri ama daha ayrıntılı ansiklopedik bilgi içeren bir arama motoru gibidir. Kelimeler ile ilgili nedir? ne demek? sorularına yanıt veren içerikler bulunduruyor. Sözcüklerle ilgili resim içeriği de bulunan site, arşiv özelliği ile göz dolduran bir bilgi kaynağı. kullanıcıları, sözcükler ile ilgili nedir? ne demek? sorularına cevap vererek, yaptıkları yorumlar ile sitenin gelişmesine katkıda bulunabiliyorlar.

Google Haritalarda Aç

Site Konumu

Nispetiye, Akmerkez Yolu, 34340 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

 1. image
  nedir dedi 27 Kasım 2015 14:20:

  nedir.ileilgili.org, kendisini sözcük arama bazlı bir kaynak olarak tanıtıyor. Sloganı da “bilgi okyanusu!” Arama sitesi dediğimizde, sitelerimize robotlar gönderip, onları kayıt altına alan, onları belli özelliklerine göre sıraya dizen ve daha sonra topladığı verileri düzgün bir algoritma ile kendi kullanıcılarına sunan kurumların web siteleri aklımıza gelir. nedir.ileilgili.org ise, kendine bu ismi vermesine rağmen, tam olarak bu işi yapıyor denemez. Verdiği hizmet ise, bir kelimenin, bir sözcüğün bilinen tüm anlamlarını kullanıcıya ulaştırmak…

 2. image
  ne demek dedi 11 Aralık 2015 23:57:

  Ne dizin, ne kütüphane, ne de ansiklopedi ve ne de sözlük olan nedir.ileilgili.org, kendisini en basit ifadeyle; kelime bazlı arama motoru olarak tanıtıyor. Sloganı da “bilgi okyanusu”. Çünkü aslında bu tanımlardan çok öte bir yeri var. Bir dizin sitesi gibi, kelime dizinlerine sahip ve en az bir kütüphane kadar bilgi barındırıyor. Bir ansiklopedinin içerisinde yer alan bilgilerin yanı sıra, bir sözlük gibi kelimelerin başka dillerdeki karşılıklarını da veriyor. Tüm bunların dışında konu altlarında bulunan yorum bölümleri ile bir tartışma ortamı meydana getirilmiş durumda ve sürekli güncellenen sözcük anlamları var.

Devamını Oku

İlgili İlan